Zasady gry

Prawda czy wyzwanie to zabawna, seksowna i intymna gra towarzyska, w którą mogą grać znajomi, partnerzy i członkowie rodziny. Dociekliwe pytania i niesamowite wyzwania ożywią każdą nudną imprezę czy nocowanie!

Czym jest Prawda czy wyzwanie?

Prawda czy wyzwanie (znana też jako Truth or Dare) to jedna z najlepszych gier towarzyskich, z którą przypadkowe posiedzenia staną się wyjątkowe. Rozrusza nawet najnudniejsze imprezy i wprowadzi zabawną, osobistą i intymną atmosferę w spotkania ze znajomymi. To prawdziwy klasyk wśród gier towarzyskich, którego nie może zabraknąć na żadnej imprezie czy nocowaniu!

Najlepsze w grze Prawda czy wyzwanie jest to, że możesz poznać innych graczy na głębszym, bardziej osobistym poziomie. To i oczywiście możliwość rzucenia wyzwania, które ich doszczętnie skompromituje.

Nie wahaj się więc – zacznij zabawę i sprawdź, jak odważni są Twoi znajomi i członkowie rodziny! Jedyne, czego potrzebujesz, to nasza aplikacja, która jest wypełniona setkami śmiesznych, osobistych i odważnych pytań oraz wyzwań.

Tylko pamiętaj – gra wymaga wysokiego poziomu tolerancji na żenadę! 🤔

Jak grać w Prawdę czy Wyzwanie?

W Prawdę czy Wyzwanie mogą grać znajomi, partnerzy i członkowie rodziny. To od Ciebie zależy, czy chcesz grać w dużej grupie osób, czy tylko z najbliższymi przyjaciółmi. Wielu graczy na pewno wniesie w grę masę zabawy. Z kolei kameralne grono sprawi, że atmosfera stanie się intymniejsza, co może stworzyć odpowiedni grunt pod bardziej osobiste pytania.

Bez względu na to, co wybierzesz, podstawy gry są proste. Najpierw wszyscy gracze decydują, kto rozpocznie grę. Gracz rozpoczynający grę musi zdecydować, czy chce szczerze odpowiedzieć na pytanie, czy wykonać wyzwanie. Po takiej deklaracji gracz otrzymuje pytanie lub zadanie wymyślone przez resztę grupy lub poprzedniego gracza.

Po udzieleniu odpowiedzi na pytanie lub wykonaniu zadania, gracz pyta następną osobę: „prawda czy wyzwanie?” – i gra trwa dalej. Grupa może zdecydować o kolejności – czy kolejki następują według zajmowanego przez graczy miejsca, czy po wskazaniu przez gracza, który zakończył swoją kolejkę.

Potrzebujesz inspiracji? Na tej stronie znajdziesz najlepsze pytania do Truth or Dare w internecie. Zebraliśmy setki ciekawych pytań i poleceń!

Zagraj w wersję online ✨

W naszej darmowej aplikacji na telefony iPhone i z systemem Android znajdziesz ponad 1000 wstydliwych pytań i zabawnych zadań. Spróbuj!

Pobierz na iPhone'a Pobierz na Androida
Zagraj online

Ciekawe prawdy

Kiedy gracze wybiorą prawdę, muszą szczerze odpowiedzieć na pytanie. Nie należy więc marnować tej okazji na zadawanie prostych pytań, na które chętnie udzielą odpowiedzi. Cała rzecz polega na tym, żeby zaczęli się jąkać i wstydliwie czerwienić, próbując wyartykułować szczerą odpowiedź. Im bardziej wstydliwe i osobiste pytanie, tym większa zabawa.

Lista prawd

Poniżej znajdziesz kilka zebranych przez nas fajnych i dociekliwych pytań!

Dalej: Pytania dla dzieci do Prawdy czy Wyzwania

Rzucanie ciekawych wyzwań 🔥

Kiedy gracze wybiorą wyzwanie, muszą wykonać zadanie. Oczywiście nie należy kazać zrobić im czegoś nudnego, jak stanie na jednej nodze przez minutę. Wprost przeciwnie – powinno się polecić im zrobienie czegoś szalonego lub zawstydzającego, na co naprawdę nie mają ochoty!

Lista wyzwań

Poniżej znajdziesz kilka fajnych wyzwań, które zebraliśmy dla prawdziwych śmiałków!

Dalej: Seksowne pytania do Prawdy czy Wyzwania (18+)

Warianty Prawdy czy Wyzwania

Chcesz urozmaicić zwyczajną grę w Prawdę czy Wyzwanie? Jeśli się odważysz, możesz wymyślić nowe zasady i samemu określić granice gry. Oto garść pomysłowych zasad, które zmienią Twój wieczór w niezapomnianą noc szalonej rozrywki.

Zasada „Wybierz wyzwanie”

Kiedy ktoś naprawdę nie chce wykonać wyznaczonego wyzwania, wszyscy pozostali gracze samodzielnie przygotowują inne, trudne wyzwanie. Gracz musi następnie wybrać jedno spośród tych nowych wyzwań.

Obowiązkowe wyzwanie 😈

Gracze często boją się wybierać wyzwanie. Zamiast tego nieustannie decydują się na bezpieczne pytania. W tym wariancie gry gracze zwyczajnie nie mogą wybierać między prawdą a wyzwaniem. Prawda i wyzwanie następują kolejno po sobie. Nikt się nie wymiga!

Gra w butelkę

Zamiast czekać na swoją kolej, wpraw w ruch butelkę. Połączenie gry w butelkę i Prawdy czy Wyzwania to dzieło geniuszu! Butelką kręci się wewnątrz kręgu graczy, a osoba wskazana przez szyjkę musi wybrać między prawdą a wyzwaniem. Następnie butelką kręci się jeszcze raz, aby wybrać osobę, która wyznaczy pytanie lub wyzwanie.

Drinki czy szoty! 🍻

Jest dowodzik? W takim razie możesz wykorzystać alkohol, żeby bawić się jeszcze lepiej. Istnieje kilka różnych wersji do wypróbowania. Jedną z nich jest zastąpienie opcji wybrania prawdy piciem alkoholu. Innym – możliwość wypicia (raczej obrzydliwego) szota, kiedy nie podoba nam się wyznaczone pytanie lub wyzwanie.

Bez względu na to, co wybierzesz, zawsze pamiętaj, żeby pić z głową. To prawda, że połączenie upojenia i wyzwań bywa przezabawne, ale całkowite odurzenie na ogół już takie nie jest. Ta gra nie polega na tym, by komukolwiek urwał się film. Celem jest spędzenie zabawnego i ekscytującego wieczoru z rodziną lub przyjaciółmi.

Gotowi na grę? Zagraj online lub pobierz naszą aplikację na telefony iPhone i z systemem Android:

Pobierz na iPhone'a Pobierz na Androida
Zagraj online

Zawsze dbaj o swój komfort!

Wspomnijmy jeszcze o rzeczy, która powinna być oczywista – jeśli jakieś pytanie lub zadanie sprawia, że czujesz się naprawdę niekomfortowo, po prostu poproś o inne. Nie ma się czego wstydzić i nikt nie powinien czuć się przymuszony do mówienia czy robienia rzeczy, które są dla niego lub dla niej kłopotliwe.

Jeszcze przed rozpoczęciem gry zawsze warto ustalić, jakie pytania i zadania są niedozwolone. Niektórzy na przykład nie lubią pytań czy zadań, które są związane z alkoholem, narkotykami lub seksem. W ten sposób nikt nie zostanie postawiony w trudnej sytuacji po nakazie wypicia szota lub zdjęcia elementu ubrania.

Oto przykładowe zasady, jakie można ustalić:

Pamiętaj, że wszyscy powinni czuć się bezpiecznie i czerpać przyjemność z gry. W ramach wyzwania nie rób niczego ryzykownego i nie czuj przymusu odpowiadania na pytanie, które jest stanowczo zbyt osobiste lub może spowodować napięcie między Tobą, a innymi osobami w grupie. Pamiętaj, że możesz powiedzieć „nie”!

Życzymy dobrej zabawy! Nie zapomnij wypróbować naszej darmowej aplikacji z pytaniami do Truth or Dare.

Pobierz oficjalną aplikację 😍

Prawda czy wyzwanie app icon

Prawda czy wyzwanie

App Store Play Store
QR code Scan icon Zeskanuj mnie
For iPhone & Android